Jdi na obsah Jdi na menu
 


něco málo o high school musical 1

30. 1. 2009

high school musical 1

Jak víte high school musical(musikál ze střadní)je nejůžasnější film...co ste určitě viděli..Pokračování muzikálu z prostředí střední školy, který se překvapivě stal hitem v Americe a pobláznil i celý svět. Hrdinové High School Musical se dočkali. Školní rok totiž končí, začínají prázdniny a je čas se bavit a slavit. Troy (Zac Efron) se těší na svou vysněnou letní brigádu ve sportovním klubu Lava Springs. Netuší ale, že se stal součástí vypočítavého plánu Sharpy (Ashley Tisdale), která se ho chystá odloudit od Gabrielly (Vanessa Hudgens) a k tomu ještě překazit prázdninové aktivity svého školního týmu. Ani ve dvojce nechybí vynikající hudba, skvělá taneční čísla a velká porce prázdninové romantiky.Pořád ještě nevíte, kdo je ten mladíček s pronikavě modrýma očima na plakátu nad postelí vaší dcery a neteře?

Přece Zac Efron, idol mladších teenagerek z generace bravo girl a hvězda Muzikálu ze střední. Za chvíli půjdete koupit už druhý díl tohohle "filmíku" na DVD.

Každá generace musí mít svůj hudební film a kýč. Na oblibu Pomády a Hříšného tance dnes navazuje Muzikál ze střední - překvapivý americký hit. Prozatím dva televizní filmy z produkce studia Disney vyprávějí o lásce sportovce Troye a geniální mladé vědkyně Gabrielle.

Nejsledovanější pořad všech dob

Protikladné postavy spojuje vášeň pro hudbu - takže když se schyluje ke konkurzu na školní muzikál, nechybějí mezi zájemci. Cestu za štěstím jim komplikuje jen spolužačka Sharpay coby blonďatá varianta Paris Hilton a její bratr.

 

 

V druhém dílu parta vyráží na prázdniny do letoviska patřícího rodičům Sharpay. Ta pochopitelně opět využije každé možnosti, jak lásku překazit, ale s pomocí písně na rtech i tady Troy a Gabrielle dospějí k finálnímu polibku; ten je také maximem, který si dovolí, nepočítáme-li občasné tření nosů.

Muzikál ze střední se poprvé na americkém kanálu Disney vysílal v lednu 2006 a zaznamenal masivní ohlas. Pokračování mělo premiéru v srpnu 2007 a bylo vůbec nejsledovanějším pořadem kabelových televizí všech dob.

A začala klasická expanze. Loni dvacetiletý Zack Efron a devatenáctiletá Vanessa Hudgens, kteří ztvárnili ústřední dvojici, si už vysloužili módní společnou přezdívku Zanessa.

Soundtracky obou filmů patří k nejprodávanějším titulům všech dob. Dobře se vede videohře, množství knih a pochopitelně i oběma dílům na DVD; druhý právě přišel na český trh. 

Internet je zaplaven pirátskými kopiemi, fanouškovskými stránkami, Youtube nabízí videa z filmu i parodie.

Oblíbené jsou pódiové verze muzikálu: za sebou mají protagonisté koncertní turné i divadelní nastudování. Od června bude místní divadelní verze k vidění i na britských ostrovech, po USA i Británii cestuje muzikál na ledě.

Osvědčený mix starého a nového

Úspěch vždycky stojí a padá s klasickou banální jednoduchostí romantické zápletky i nenáročných melodií. A s aktuálností kulis, ve kterých se odehrává.

 

 

Gabrielle a Troy působí spíše jako parodie na latinskoamerickou Barbie a Kena. Ale umělohmotné duo má úspěch právě proto, že vypadá jako dospělé. A kdo si vybaví dnešní dvanácti- a třináctileté dívky, ví o čem je řeč.

Vymóděný vzhled hrdinů přitom kontrastuje s jejich cudným chováním, za které by se nemuseli stydět nejen v Pomádě, ale i v klášterní škole. A když se Troy a Gabrielle přitulí se sladkými úsměvy a písní , vloudí se na mysl obraz Evy a Vaška.

Z televize do kina

Jako další ingredience nechybí důraz na obyčejný život středoškoláků po vzoru kdysi populárního Beverly Hills 902 10 a jeho variant.

 

 

Hrdiny jsou nejen ti dva snílci. Nechybí afromaerický pár, tlustá dívka a brýlatá "umělkyně". Každý tu má někoho, s kým se může ztotožnit a snít sen o lásce s rovnátky.

Úspěšného tažení si všimnul i Hollywood, který třetí díl chystá pro filmové plátno. Muzikál ze střední s podtitulem Maturita by do amerických kin měl vstoupit 24. října. Natáčet se začne na jaře.

Režisérem série i chystaného dílu je Kenny Ortega, který má za sebou několik epizod z Nemocnice Chicago Hope, Ally McBealové, Gillmorových děvčat i seriálu podle Hříšného tance.

Muzikál ze střední je aktuálním vývojovým stupněm na cestě od včelky Máji. Bránit se mu nelze a netřeba. Plakát nad postelí brzy nahradí výrobek z vedlejšího regálu.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

deniska

(gabriela, 5. 4. 2010 20:15)

pjekna holka ahj

high scool musical 3

(Romana bila, 21. 1. 2010 16:10)

je to muj nejnejoblibenejsi film

high scool musical 3

(Romana bila, 21. 1. 2010 16:09)

je to muj nejnejoblibenejsi film

rottová

(anetka, 27. 12. 2009 13:39)

nejhezčí film je high school musical